Menu

BİZ KİMİZ

Peri Reis Yelken Grubu, Piri-Reis Denizcilik Derneğinin denizci bayanlarıyla hayat bulan ve gelişen Yelken Ekibidir.

8 Mart 2008’de Piri Reis Denizcilik Derneğinin bünyesinde denize gönül vermiş bayanların bir araya gelerek denizcilik, teknecilik ve yelkencilik bilgilerini paylaştıkları sosyal bir ortam olarak kurulmuştur.

pirireis bayanyelkenPERİ-REİS Bayan Yelken Ekibi, PİRİ REİS denizcilik derneğinin kuruluş amacı olan ; Amatör Denizciliği geliştirmek, Doğayı koruyarak kullanma bilinci yaymak, topluma ‘Deniz ve Doğa’ sevgisini aşılamak ve Deniz kültürünü artırıcı etkinlikler yapmak gibi ilkelerinden yola çıkarak yeni denizci bayanların denizlere kazandırılmasına katkıda bulunmakta ve yeni başlayanların Temel Yelken eğitimini almalarına, devamında İleri Yelken eğitimi almalarına destek olmaktadır.

Zaman içerisinde aktif deniz eğitimlerini tamamlayan Peri Reisler kendi içlerinden ilk bayan yelken yarış ekibini oluşturmuş ve 2008’den bugüne kadar katıldığı ulusal ve uluslararası yarışlarda farklı dereceler elde etmişler, uluslararası platformlarda ülkemizi başarı ile temsil etmişlerdir.

Peri Reislerin misyonu; ulusal ve uluslar arası sularda Türk Kadın Yelkencilerinin sesini duyurmak ve hayallerinin en uzak noktasına yelken açmalarını sağlamaktır.

Hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşayan Peri Reisler her yeni sene hedeflenenler listesine yeni limanlar eklemekte ve uğranılan her limanda denize gönül vermiş yeni Peri Reislere öncülük ederek onlarında kendi hayallerine bir adım atmaları için cesaret vermektedirler.

Peri Reisler Yelken Grubunun kapısı yelken sporunda eski veya yeni deniz tutkunu tüm bayanlara açıktır.