Menu

Seminerlerimiz

Göksel Seyir (Astronomik Navigasyon) Semineri

DEÜ DENİZ BİLİMLERİ ve TEKNOLOJİSİ ENSTİTÜSÜ - PİRİ REİS DENİZCİLİK DERNEĞİ

ORTAK ETKİNLİĞİ

goksel navigasyon

kayit butonA- AMAÇ : Piri Reis Denizcilik Derneği'nin kuruluş amaçları içinde bulunan "Amatör Denizciliğin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması" nın bir örneği olan Göksel Navigasyon seminerinin amacı; temel bilgi ve tecrübeye sahip olan Amatör Denizcilerin önünü açmak, daha ileri seviyede eğitim almalarını sağlamaktır.

Devamını oku

Gemi Modelciliği Semineri

gemi modelciligikayit buton

Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Çatısı altında Piri Reis Denizcilik Derneği çabalarıyla Ocak 2003 Tarihinde Başlamış olan, Türkiye’de ilk ve tek olarak Üniversite Bünyesinde, Halka Açık “Gemi Modelciliği Semineri” verilmektedir.

Piri Reis Denizcilik Derneği’nin kuruluş amaçları içinde bulunan “denizcilik kültürünün ve sanatının geliştirilip, öğretilmesi” çalışmasının ilk bölümünü oluşturan”Gemi Modelciliği Semineri” İzmir de bir ilki, Deniz, Doğa ve Sanatseverlere yaşatmaktadır.

Devamını oku

Telsiz Telefon Semineri

telsiz egitimi

kayit buton

A - AMAÇ : Amatör denizci ruhunun yayılması ve geliştirilmesine destek olmak ve denizci bir toplum olabilmemiz için amatör denizciliğin geliştirilmesine ve geniş kitlelelere öğretilmesine katkı sağlamaktır. Bu genel amaç paralelinde, seminerin özel amacı; teknesinde telsiz bulunduranların alması gerekli olan Kısa mesafe tahditli telsiz operatörü belgesi için girilmesi gereken sınavlara hazırlanmada isteklilere yardımcı olmaktır.

Devamını oku

52. Dönem Amatör Denizci Semineri

AMATÖR DENİZCİ SEMİNERİ

DEÜ. DENİZ BİLİMLERİ ve TEKNOLOJİSİ ENSTİTÜSÜ

PİRİ REİS DENİZCİLİK DERNEĞİ

ORTAK ETKİNLİĞİ

amator denizci

kayit buton

A- AMAÇ: Amatör Denizci ruhunun yayılması ve geliştirilmesine destek olmak. Denizci bir toplum olabilmemiz için Amatör Denizciliğin geliştirilmesine ve geniş kitlelere öğretilmesine katkı sağlamak.

Devamını oku